LIP CARE PRODUCTS & FAVOURITE LIPSTICK

Rtěnky používám několik let a vyzkoušela jsem jich opravdu mnoho. Jsou pro mě základem mého každodenního líčení a kdo mě zná, tak ví, že rtěnku nosím pořád. Malovat rtěnkou jsem se začala až na střední škole, začala jsem od těch nejsvětlejších odstínu a časem jsem přešla až na tmavé barvy, které se staly mými oblíbenci. Jelikož jsem světlý typ, tak mi světlé rtěnky, ani pudrové ,,nude“ odstíny nejdou, připadám si pak bledá a nevýrazná.

První důležitý krok před aplikací rtěnky je samozřejmě péče o rty.  Pokud nanesete rtěnku na suché, neopečovávané rty, tak výsledek rozhodně nebude stát za to.  Rtěnka se vám bude loupat z rtů a bude tvořit nehezké mapy po celých rtech.  Bude to vypadat velice špatně, ale také vám to bude na dotek nepříjemné.  O rty byste měli pečovat celý den, nejen, když ráno vstanete a odcházíte ze domova.  Používejte balzámy jak jen to jde.  V zimě obyčejné balzámy a v létě navíc s UV faktorem, protože i rty si můžete spálit.  Můj nejoblíbenější produkt je Dior Addict Lip Glow . Používám ho půl roku a jsem maximálně spokojená. Dodá rtům vlhkost, osvěžení a přitom uvolňuje svou barevnou aktivní složku. Rty během dne chrání a hydratuje a navíc dlouho vydrží. A jelikož jsem zdravotnice, tak hodně pijte, pijte a pijte, protože výživa musí být i z vnitřku těla.

Pokud na sebe budete mít víc času, můžete vyzkoušet peeling rtů.  Na co je peeling dobrý? Odstraní vám odumřelou, suchou kůži a rty budou jemné a zdravé. Musím se k něčemu přiznat,  já si peeling nedělala vůbec, dokuď mi kolegyně nepřinesla domácí peeling, který vyrobila.  Obsahoval včelí vosk,mandlový olej a skořici.  Včelí vosk je na zjemnění, vyživení, a má antioxidační vlastnosti. Mandlový olej hydratuje a skořice obrousí kůži a provoní celý peeling.  Jestliže žádný peeling nechcete kupovat,tak vám stačí lžička krystalového cukru a pár kapek olivového oleje. Smíchejte, promasírujte jím rty, opláchněte a je hotovo.

Dostávám se k mé oblíbené části a jdu vám představit můj zázrak. Rtěnku, která má všechny vlastnosti jaké by správná rtěnka měla mít. Pro mě je to hlavně dlouhá výdrž, jednoduchá aplikace a co si budeme povídat, tak také cena. Je to matná rtěnka Cream Lip Stain od Sephory. Rtěnka je tekutá, matná, vysoce krycí a mají ji v několika odstínech.  Jediné co bych rtěnce vytkla, tak se při aplikaci obtiskává na zubech. Takže já ji nejdříve aplikuju na rty a pak počkám pár sekund s mírně otevřenou pusou, než rtěnka nezaschne. Dejte spíše menší množství barvy a udělejte dvě vrstvy, než hodně barvy, která neuschne.

A jaká je vaše nejoblíbenější rtěnka? Máte radši světlé nebo tmavé?

You may also like

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *