MY MAKEUP ROUTINE

Krásné podzimní ráno! Konečně jsem měla volný víkend a připravila jsem si pro vás mojí každodenní ,,makeup routine“.

Představím vám kosmetické produkty, které používám každý den. Ráno začínám péčí o mojí pleť, která je po celé noci dehydratovaná a napnutá. Pokud jste nečetli článek o starání se o pleť tak se mrkněte TADY.

Přiznávám se, podkladové báze moc nepoužívám, ale snažím se to zlepšit. Poslední dobou zkouším dvě miniaturky a to The POREfessional od Benefitu, která je na minimalizaci a vyhlazení porů a bázi od Sephory, která zjemňuje pleť a má fixovat líčení. Po pravdě používáním báze nevidím žádný rozdíl, ale dávám tomu šanci.Nejspíše jsem nenašla ještě tu pravou? Jakou používáte vy? Místo báze někdy šáhnu po vazelínce z Mary Kay, která je hlavně na suchá místa, nejsou pak vidět pod make-upem.   Po aplikaci podkladové báze pokračuji make-upem, korektor používám vyjímečně.

Nedávno jsem psala článek o tom, kdo vám pomůže vybrat dokonalý make-up pro vaši pleť a pokud jste článek nečetli tak se určitě TADY   koukněteMake-upů vlastním více, protože každý se hodí na jinou příležitost a každý je jedinečný. Jako TOP make-up je pro mě můj nejnovější DIOR. Který je naprosto přirozený a podpoří zdravý vzhled pokožky, je středně krycí a dá se používat na jakoukoli příležitost. Další můj oblíbenec je Double Wear Stay in Place Makeup SPF 10 od Estée Lauder, který má neuvěřitelnou výdrž. Od rána do večera. Pokud máte hodně nedokonalostí na pleti tak vám doporučuji The Pore Minimizing Makeup od Benefitu a posledním make-up je Even Better od Clinique, který zabraňuje tmavým nebo červených skvrnám. Několikrát jsem se učila nanášet make-up štětcem, ale bohužel mi to moc nejde, takže nanáším prsty.  Když  zrovna nemám náladu na to se hodně líčit, tak používám Anti-Blemish Solutions BB Cream od Clinique, který zmatňuje a sjednocuje pleť. Je lehký a na pleti není skoro vidět. Make-up zafixuji pudrem.

 Když mi kamarádka Markétka řekla o tom, že používá bílý pudr, tak jsem to moc nechápala. Já používala klasicky v odstínu pleti a vždy jsem měla samozřejmě problém s odstínem, tak aby mi seděl. A když jsem ho dala víc, než-li bylo potřeba tak jsem měla na obličeji tmavší skvrny. Jelikož byla kamarádka spokojená s bílým pudrem rozhodla jsem se, že ho taky vyzkouším. Nejdříve jsem si koupila obyčejný od značky Rimmel a když jsem po pár dnech zjistila jak je skvělý, koupila jsem si rozjasňující fixační pudr od Sephory. Je bezbarvý, ( já říkám bílý :-D) vyhlazující pudr, který zmatňuje a hlavně fixuje makeup.  Na konturování obličeje používám paletku od Essence, která mi opravdu sedí odstínem a tvářenku mám ze Sephory.

 Obočí si maluji už hrozně moc let. Asi tak sedm? Jsem světlý typ a mám hodně světlé obočí, které tak nějak nemá žádný tvar. Začala jsem si ho malovat, když to byl velký trend a pamatuji si, jak jsem chtěla na permanentní makeup. Teď jsem ráda, že jsem do toho nešla, i když se už dělají přirozenější techniky. Zkusila jsem různé paletky na obočí, stíny, tužky, řasenky a ze všeho nejvíc, mám ráda GIMME BROW od Benefitu a gelovou řasenku MAKE ME BROW BLONDY od Essence. Gimme Brow vám spíš obočí pročeše, upraví vzhled a lehce nabarví, zatímco řasenka od Essence vám ho nabarví hodně, je hodně tekutá a má jemný kartáček. Obě vydrží celý den. Když mám hotové obočí tak pokračuji řasenkou.

Jako první připravím svoje řasy na řasenku a to tímhle produktem, který se jmenuje They’re Real! Tinted Primer od značky Benefit. Báze se může používat bez řasenky, jen pro přirozený vzhled řas a nebo pod řasenku, k dosažení lepší délce řas a hlavně pro celkovou výdrž řasenky. Je voděodolný , má světle hnědou barvu a prodává se pouze v cestovním balení. Řasenek mám opravdu mnoho avšak vám doporučím jenom dvě, se kterými jsem opravdu hodně spokojená.  Jako první to bude jedinečná Gosh rebel eyes, která se vůbec nerozmazává, vytvoří extra objem a dokonale odděluje řasu od řasy. Jako druhou doporučuji They’re Real! od Benefitu, která natočí řasy,  prodlužuje a odděluje.  Dříve jsem používala Roller Lash od benefitu, udělá opravdu krásné řasy, ale bohužel jen na chvíli, pak se hodně rozmazává. Stíny používám opravdu vyjímečně, jelikož mám ráda výrazné rty, tak mi na očích stačí jenom řasenka.

Momentálně budu zkoušet řasenky od Rimmel, tak uvidím, jak budu spokojená. Nakonec si maluji rty a péčí o rty jsem se věnovala v jednom z mých prvních článku, kde vám radím tipy a ukazuji rtěnky co používám nejraději.  Článek najdete TADY. 

 Doufám, že jsem vám ukázala alespoň pár produktů, které třeba ještě neznáte a ráda bych vás upozornila, že to co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat i vám. Každá pleť je individuální.  

 
 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *