MY TRAVEL 2O17

To už je Leden? Ještě nedávno jsem kupovala dárky, taky vám to tak uteklo?

Máme tu rok 2018 a já jsem vzpomínala na svém instagramu. Miluju instagram, ohlédnu se v čase a podívám se, co jsem vlastně celý rok dělala a kde jsem všude byla! Zkuste to taky a vykouzlíte si určitě úsměv na tváři. Můj rok 2017 byl cestovatelský, koukněte  na fotky a třeba vás to inspiruje. Přiložím i odkazy na naše ubytování a opět  pro vás mám slevu na ubytování  přes booking.com . Takže jí určitě využijte a dejte mi vědět kam se chystáte na výlety nebo dovolené.

Wellness v Praze

Na wellnessu jsem byla se svojí kamarádkou Markétkou v Panorama Hotel Prague, kde jsme trávily dva dny a moc jsme si to užily. Doufám, že někam vyjedeme i letos.

Lom Velká Amerika a Karlštejn

Na tohle místo, jsem se chtěla podívat hodně dlouho. Uvědomila jsem si totiž, že pořád jezdíme jenom do zahraničí a naší Českou republiku vůbec neznám. Zajímalo by mě, jak to máte vy? Jezdíte po Čechách?

Vídeň

V červnu jsme s přítelem odjeli na dva dny do Vídně, navštívili jsme místní památky, ZOO Schönbrunn, wellness v našem hotelu a Práter, který mě neskutečně baví a doufám, že se tam opět podívám.

Paříž ( hotel )

Z Vídně jsme letěli na tři dny do Paříže, kde jsme stihli úplně všechno. Místní doprava je naprosto skvělá a dostanete se opravdu všude. I přes to jsme nachodili desítky kilometrů a poznali Paříž dokonale a s tím i její špinavé ulice a stovky uprchlíků.

Stezka korunami stromů v Krkonoších

Pokud jste na stezce v Krkonoších nebyli, tak tam musíte jet! Stezka je celá ze dřeva a je úchvatná. Výhled ze 45 metrů nad zemí vám vyrazí dech.

Ďáblův most ( Rakotzbrücke)

Výlet za tímto fotogenickým mostem byl nápad přítele. Neustále o něm mluvil a ukazoval mi ho na fotkách. Zahnutá klenba vytváří na hladině jezera kruh a působí to opravdu mysticky i proto se minulosti lidé domnívali, že se jedná o dílo samotného vládce pekel a dali mu tak přezdívku ďáblův most.

Zámek Blatná a krmění daňků, zámek Hluboká a Lipno ( článek tady )

Hallstatt a Obertraun ( článek tady )

Morava

První naší moravskou zastávkou bylo město Velké Bílovice, kam jsme vůbec neměli v plánu jet. Během naší cesty přidala Zorka Hejdová na instagram fotku kapličky uprostřed vinic nedaleko Velkých Bílovic a tak jsme se rozhodli, že se tam zajedeme kouknout. Kaplička na Hradišťku je známá díky filmu Bobule, kde se objevila v několika romantických záběrech. Má tvar románské rotundy a od kaple je perfektní výhled na okolní rozlehlé vinice a pálavské kopce.  Další naší cílovou destinací byl Lednicko-valtický areál. Co by to bylo za výlet na Moravu kdybychom nenavštívili Lednici? I když nám pršelo, tak jsem se chtěla projít v zahradách zámku.  Po procházce v Lednici jsme jeli do Mikulova, kam jsme jeli jenom pro vína.

Ubytování jsme měli ve Znojmě v hotelu PREMIUM, kde jsme si užili pohodu a relax s neomezeným wellnes.

Dubaj ( hotel )

O Dubaji jsem psala dva články a bohužel nejsou všechny. Chtěla jsem vám popsat vše co jsme dělali, ale bohužel toho je tolik, že jsem to nestihla. Dubaj je neuvěřitelná. Můžete tam dělat cokoliv, na co si vzpomene, koupit co chcete. Každý den jsme měli od rána do večera naplněný dobrodružstvím a dokonce jsme museli vstávat na budík, abychom vše stihli. Co můžu doporučit jako zábavu v Dubaji je určitě Akvárium v Hotel Atlantis, neskutečně krásné pláže, Burj Khalifa, bruslení na ledu, lyžování, snow park, projížďky na člunu, Aquapark a samozřejmě obchody.

Nejvíce na Dubaji mě zaujaly muslimské ženy, které sice musí nosit Hidžáb, ale kabelky a boty mají neuvěřitelně trendy. Najdete u nich nejnovější kolekce od Gucciho nebo také od Louise Vuittona.

Abu Dhabí ( hotel)

V Abu Dhabí se mi dokonce líbilo více než v Dubaji, ale možná je to tím, že jsme tam trochu odpočívali. Podnikli výlet na Safari, sjížděli písek na prkně ( sandboarding), autem jsme se přojížděli v dunách písku, jezdili na velbloudech nebo také jeli na soukromý výlet lodí na opuštěný ostrov, kde jsme byli jen my dva a kapitán.

Plánujete si už výlety na nový rok?  Hodně cestovatelských poznávaček a výletů plánujeme na poslední chvíli a jak říká moje mamka ,, u vás človek nikdy neví :-D“ .

SLEVA PŘES ODKAZ NA BOOKING.COM : Musíte být zaregistrovaný a 15 dolarů se vám vrátí na kartu hned po zaplacení pobytu, platba předem není nutná.

 

 

You may also like

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *